Як впливає інокуляція ґрунту на продуктивність?

В період до інтенсивного використання мінеральних добрив, кількість живих корисних організмів (мікроорганізмів) була достатньо високою. Завдяки цьому відбувався активний розклад рослинних решток, ґрунти не окислювались у такій мірі, відповідними були водний, повітряний та температурний баланси. Ґрунт міг забезпечити потрібні умови для росту, розвитку  рослини, і все це забезпечувалося завдяки живим корисним мікроорганізмам (бактеріям) наявним в ґрунті у потрібній кількості.

 

До зменшення кількості корисних бактерій призвело надмірне  використання мінеральних добрив та засобів захисту рослин.

Рис: вплив інтенсивних технологій на ґрунт
 1. Завдяки інтенсивному використанню дезинфікаторів ґрунту, гербіцидів, мінеральних добрив, засобів захисту рослин а також невідповідний обробіток ґрунту призвели до зменшення кількості живих корисних бактерій у ґрунті.
 2. Ґрунт стає щільнішим і безповітряним  погіршуються водний, повітряний і температурний баланси.
 3. Знижується рівень рН:   Отримуємо невтішний результат
 •  Зменшується кількість корисних бактерій
 • Розмножуються шкідливі мікроорганізми
 • Зменшується засвоєння поживних речовин
 • Збільшується засвоєння токсичних речовин
 • Зменшується діяльність біоконтролю

 

 

Інокуляція ґрунту один із основних інструментів для відновлення здорового ґрунтового життя. Це  відбувається завдяки внесенню в ґрунт штамів відповідних бактерій, що покращує якість, та мікробіологічний стан кореневої зони. Завдяки інокуляції більш ефективним стає обробіток ґрунту та поповнення запасів поживних речовин.

 

Інокуляція ґрунту – це підвищення енергії ґрунту.

 

Інокуляція ґрунту має коротку та довгострокову дію. Позитивна короткострокова дія полягає в розвитку рослини, впливає на врожайність та якість. Довгострокова дія покращує якість ґрунту, водний баланс та баланс поживних речовин.

 

З використанням  мікробіологічних препаратів збільшуються доступні форми елементів живлення у ґрунті, спостерігається збільшення загальної біомаси та потенціалу нітратонакопичення, зростає вміст рухомого фосфору та обмінного калію. Визначення легко гідролізуючого азоту свідчить, що ґрунт характеризується підвищеним вмістом. Визначення нітратного та амонійного азоту свідчить про збільшення кількості нітратних форм азоту в 2,2 рази та збільшення амонійних форм азоту в 1,4 рази.

 

Чому корисна інокуляція ґрунту?

 1. Мікроорганізми підвищують продуктивності ґрунту, сприяють засвоєнню корисних елементів рослинами. В основному це види бактерій Bacillus, іноді трапляються представники роду Azotobacter, які можуть фіксувати велику кількість азоту з повітря. Крім того, бактерії оптимізують ріст рослини та засвоєння нею поживних речовин (в тому числі сприяють рослинами засвоєнню на 20% більше мінеральних добрив)
 2. Має позитивний вплив на стимуляцію проростання, покращує життєві умови для паростків, підвищує стійкість, а також допомагає розвитку кореневої системи. Завдяки міцнішій кореневій системі рослини стануть більш стійкими до посухи та можуть засвоїти більше поживних речовин. Також важливу роль у ризосфері (у кореневій зоні) відіграють бактерії виду Bacillus megaterium. З одного боку їх дія пов’язана з їх можливістю виробляти антибіотики, та захищають рослини від шкідливого впливу нитчастих грибів та дріжджів. З іншого боку ці штами бактерій допомагають мобілізації фосфору та калію, а також впливають на ріст та розвиток рослин.
 3. Завдяки виробництву антибіотиків та сидерофорних сполук ґрунтові бактерії захищають рослину від хвороб. Це наприклад групи бактерій Bacillus та Pseudomonas. Згадані мікроорганізми захищають рослину від патогенних бактерій та грибів завдяки перешкоджанням їх розвитку. Вид Pseudomonas пов’язують з стимуляцією росту рослин та зниженням активації патогенних мікроорганізмів, а також за допомогою виробництва сидерофору регулюється фіксація та засвоєння іонів заліза.

 

Високоякісний Інокулянт європейського виробництва, вже декілька років доступний для українського фермера. ФІЛАЗАНІТ ІНОКУЛЯНТ ҐРУНТУ – це препарат на основі корисних ґрунтових бактерій (до складу препарату входить  4 штами бактерій: Azotobacter Chroococcum, Bacillus megaterium, Pseudomonas putida та Bacillus circulans). Лінія препататів ФІЛАЗОНІТ виготовляється в Угорщині. Головна перевага використання  біопрепарату полягає у підвищенні ефективності засвоєння поживних речовин та мінеральних добрив, що є в ґрунті.

Знаємо, що довіра до бактеріальних препаратів  індивідуальна, саме через це пропонуємо до Вашого перегляду.