Вплив Філазоніту на врожайність кукурудзи при Фузаріозному захворюванні

Однією з головних цілей  Технології Філазоніту, при використанні спеціально відібраних бактеріальних штамів, є мобілізація поживних речовин ґрунту для забезпечення їхньої доступності вирощуваним рослинам. Ще одна важлива мета при використанні цих ґрунтових бактерій – це поліпшення або відновлення життя ґрунтів біологічно чистим та екологічно безпечним способом, щоб наші ґрунти могли бути використані у довгостроковій та стійкій перспективі для отримання якісної їжі чи кормів.

 

Очікування фермерів від збільшення врожайності є зрозумілим. Зростання врожайності – одна з «додаткових» переваг, що випливає з вищесказаного, але це не єдина і не завжди найзначніша мета. Використання цих бактеріальних добрив дозволяє рослинам досягати більш високої урожайності і водночас підвищує безпеку врожаю, але важливо також подивитися, яким чином це може відбутися.

 

 

Розберемо, що передбачають два основних фактори ТЕХНОЛОГІЇ ФІЛАЗОНІТ:

 

 

Які переваги для фермера?

Першим кроком технології є поліпшення стану ґрунту як рослинного середовища, тим самим досягається більш легкий обробіток, краще управління водними ресурсами, активніше життя ґрунту та більш високий рівень мобілізованих поживних речовин. Другим кроком є обробка кореневої зони рослини після обробки всієї ріллі, таким чином ми можемо безпосередньо впливати на живлення рослин, на їх здоров’я та стійкість до стресу. Третім кроком в технології після обробки всієї ріллі та кореневої зони рослини є зменшення впливу стресу та забезпечення збалансованого живлення

 

Протягом багатьох років було проведено багато експериментів за допомогою технології Філазоніт.

Наші угорські партнери в польових експериментах, проведених у 2016 та 2017 роках у Ботанічному саду сільськогосподарського інституту Угорської академії наук (в місті Мартонвашар, Угорщина), заразили двома видами фузарію (F. verticillioides. F. graminearum) при комбінованій обробці насіння кукурудзи та протестували ефект відновлювального препарату на ґрунт.

Рис. 1. Середня врожайність (т / га) невеликих ділянок на обстеженій обробці кукурудзи
I. контроль (необроблені) (K), II. бактеріальне добриво (K+Філ.), III. F. verticillioides (FV), IV. F. verticillioides + бактеріальне добриво (FV+Філ.), V. F. graminearum (FG), VI. F. graminearum + бактеріальне добриво (FG+Філ.).

 

У 2016 році середню кількість на необроблених контрольних ділянках, де врожайність становила майже 9,5 тонн з гектара, врожайність перевищила на 1 т на ділянках, оброблених інокулянтом ґрунту Філазоніт (10,54 т/га, рис. 1).

 

У випадку з полями, зараженими двома видами фузаріуму, видно, що ділянки, оброблені бактеріальними добривами Філазоніт, також давали на 1 т більше врожаю (на гектар) порівняно із середнім урожаєм ділянок, заражених Fusarium verticillioides.

 

Ділянки, заражені Fusarium graminearum, також зазнали значного стресу через ураження грибками, і в цьому випадку приріст на ділянках, оброблених бактеріальним препаратом, становила 0,1 тонни.

 

Результати були схожі у 2017 році. Порівняно із середньою врожайністю контрольних ділянок, оброблені бактеріальним добривом ділянки також показали збільшення врожайності понад 1 т. Порівняно із середнім показником ділянок, заражених двома видами фузаріуму, в цьому році збільшення врожайності на гектар на ділянках, оброблених бактеріями, становила близько 1 т.

 

Результати досліджень, представлені тут, також підтверджують нашу думку про те, що бактеріальні добрива є не лише незамінним інструментом для сталого, екологічно чистого сільського господарства, але, крім багатьох позитивних ефектів, допомагає досягти очікуваних економічних ефектів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *